На головну
На головну
Головна сторінка arrow Новини arrow Останні новини


Увага! Цей сайт більше не оновлюється!

Актуальну інформацію про діяльність національного органу стандартизації

Ви знайдете за посиланням uas.org.ua

*Примітка: Сайт www.ukrndnc.org.ua  працюватиме в довідковому режимі.

Українське агентство зі стандартизації запускає новий офіційний сайт

Останні новини

Прес-конференція, присвячена стану реформи системи технічного регулювання і ребрендингу Національного органу стандартизації

Image

У вівторок, 26 липня, відбудеться прес-конференція, присвячена стану реформи системи технічного регулювання і ребрендингу Національного органу стандартизації.

Реформі системи технічного регулювання приділяють несправедливо мало уваги. А дарма, оскільки вона відіграє ключову роль у підготовці українського бізнесу до виходу на ринки ЄС. Під час конференції ви дізнаєтесь про те, як бюрократична пост-радянська система змінює ключові принципи роботи, будує відносини з бізнесом і покращує сервіс.

У конференції беруть участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Max Nefyodov, директор департаменту технічного регулювання Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Леонід Віткін, в.о. обов'язки генерального директора ДП "УкрНДНЦ" Дмитро Сазонов, представник компанії PepsiCo.

Ключові питання:

— Реформування системи технічного регулювання: як позбутися радянського спадку і стати сервісом для бізнесу.

— Ребрендинг Національного органу стандартизації: цілі і підходи.

— Нові принципи співробітництва між державою і бізнесом в сфері стандартизації.

— Подальші кроки реформи системи технічного регулювання.

Місце проведення: Український кризовий медіа-центр, Український дім, вул. Хрещатик, 2.

Час проведення: 10:30.

Акредитація на місці за редакційними посвідченнями.

25.07.2016 р.

Національний орган стандартизації інформує!

Image

У відповідності до Закону України «Про стандартизацію» Національний орган стандартизації з 03 липня 2016 року прийняв на себе повноваження з розроблення, затвердження, перегляду, внесення змін і скасування національних стандартів і кодексів усталеної практики у сфері будівництва, містобудування та архітектури за класифікаційними угрупованнями 91 і 93 згідно з ДК 004:2008. 

Протягом липня відбувається процес прийняття цих повноважень та фізичного передання фондів, але Національний орган стандартизації вже зараз може забезпечити потребу користувачів нормативних документів у будівельній сфері.

Замовлення надсилати на електронну адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. .

Телефони для довідок: +38 (044) 450–06–82, 452–42–13.

Найближчим часом національні стандарти будівельної сфери будуть доступні і у нашому інтернет-магазині http://shop.ukrndnc.org.ua

Також заінтересовані сторони можуть подавати до Національного органу стандартизації пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації в будівельній сфері за формою зводу пропозицій.

22.07.2016 р.

Програмний комплекс перекладів SDL TRADOS STUDIO

Національний орган стандартизації відповідно до Плану заходів щодо реалізації Стратегії розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року, у липні 2016 року провів навчання щодо впровадження програмного комплексу перекладів SDL TRADOS STUDIO для організацій, на базі яких створено технічні комітети стандартизації. 

Для проведення тренінгів було запрошено офіційного представника компанії SDL, сертифікованого викладача, генерального директора, голову правління компанії (Латвія) — Каспариса Клявиньша.

Навчання проводилось в два етапи: 1 група — 5-7 липня, 2 група — 11-13 липня. Загальна кількість слухачів — 23 особи.

Програмний комплекс перекладів SDL TRADOS STUDIO — система автоматизації перекладу, що вважається однією з найефективніших для роботи над перекладом технічних текстів. Програмний комплекс  є єдиним середовищем для перекладу та редагування, керування проектами, упорядкування корпоративної термінології і підключення сервісів машинного перекладу. TRADOS використовує технологію Тranslation memory, тобто — програма «вчиться» та покращує якість перекладу внаслідок її використання.

Система складається із модулів, призначених для перекладу текстів різного формату: документів Microsoft Word, презентацій PowerPoint, текстів у форматі HTML тощо, а також для ведення та впорядкування термінологічних словників.

Концепція Тranslation memory передбачає виявлення у тексті,

що перекладається, фрагментів, переклад яких вже знаходиться у базі даних,

та за рахунок цього — зменшення об’єму рутинної роботи перекладача. Фрагменти, що залишились не перекладеними, передаються далі для оброблення перекладачу вручну або системі машинного перекладу (Machine Translation, MT). Перекладач на цьому етапі може виділити знову неперекладені фрагменти та внести нові пари паралельних текстів двома мовами в базу даних. Така схема найкраще працює у випадку однотипних текстів, де повторюваність словосполучень є достатньо великою (наприклад, настанови для користувача, технічні описи, стандарти тощо).

За результатами навчання слухачі отримали від офіційного представника компанії SDL відповідні сертифікати.  

Наразі відбувається процедура передання прав на використання ліцензій (19 шт.) на систему TRADOS.

Під час навчального курсу базу термінологічного словника системи TRADOS було наповнено термінами загальною кількістю 217 шт. Фотозвіт >>

19.07.2016 р.

До уваги користувачів нормативних документів!

Повідомляємо, що у червні 2016 року, додатково до плану, з друку вийшли такі національні стандарти України:

ДСТУ 7644:2014. Продукти молочні сухі. Метод визначення насипної щільності.
ДСТУ ISO 15884/IDF 182:2008. Жир молочний. Метод приготування метилових ефірів жирних кислот.
ДСТУ ISO 15885/IDF 184:2008. Жир молочний. Визначення жирнокислотного складу методом газорідинної хроматографії.
ДСТУ ISO 10633-1:2007. Макуха та шроти. Визначення вмісту глюкозинолатів. Частина 1. Метод з використанням рідинної хроматографії високороздільної здатності.
ДСТУ ISO 15774:2009. Жири тваринні та рослинні й олії. Визначення вмісту кадмію методом атомно-абсорбційної спектрометрії з використанням графітової печі.
ДСТУ ISO 17372:2009. Корми для тварин. Визначення зеараленону методом імуноафінової колонкової хроматографії та високоефективної рідинної хроматографії.
ДСТУ ISO 17997-2/IDF 29-2:2009. Молоко. Визначення вмісту казеїнового азоту. Частина 2. Прямий метод.
ДСТУ 7115:2009. Обладнання радіодоступу діапазону частот 5 ГГц. Загальні технічні вимоги та методи випробування
ДСТУ ISO 15072:2009. Болти з шестигранною головкою та скошеним буртом з метричною наріззю та дрібним кроком. Малі типорозміри. Клас точності А. Технічні умови
ДСТУ ISO 18589-3:2010. Вимірювання радіоактивності у довкілля. Ґрунт. Частина 3. Гамма-випромінювальні радіонукліди
ДСТУ 7546:2014. Олія з насіння винограду. Технічні умови
ДСТУ EN 14325:2014. Одяг захисний від хімікатів. Методи випробовувань і класифікація одягу захисного, швів, з’єднань та вузлів за рівнями захисту 

Ці нормативні документи вже доступні для придбання в електронному вигляді на сайті нашого інтернет-магазину shop.ukrndnc.org.ua, де ви можете придбати офіційні електронні копії нормативних документів самостійно.  Також є можливість замовити стандарти на паперових носіях. Надсилайте Ваші замовлення на адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. .

ДП «УкрНДНЦ» постійно шукає можливості задоволення ваших потреб в отриманні національних стандартів  і робить для цього все можливе.

Ви можете допомогти нам визначити найбільш важливі та запитувані стандарти, надсилаючи свої замовлення на нормативні документи, які ще не видані, на електронну адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

04.07.2016 р.

До уваги користувачів нормативних документів!

Повідомляємо, що у червні 2016 року, додатково до плану, з друку вийшли такі національні стандарти України:

Позначення документа

Повна назва документа

ДСТУ ISO 7040:2010

Гайки шестигранні самостопорні (з неметалевим вкладнем) типу 1. Класи міцності 5, 8 та 10. Технічні вимоги.

ДСТУ EN 14483-5:2008

Покриви склоподібні фарфорові та емалеві. Частина 5. Метод визначення тривкості до хімічної корозії у закритих системах.

ДСТУ ISO 22476-3:2008

Дослідження та випробування геотехнічні. Частина 3. Польове стандартне випробування на твердість.

ДСТУ ISO 5061:2009

Корми для тварин. Визначення вмісту вичавків насіння кліщовини мікроскопічним методом.

ДСТУ ISO 5738/IDF 76:2009

Молоко та молочні продукти. Визначення вмісту міді фотометричним методом (контрольний метод).

ДСТУ EN 335-1:2010

Стійкість деревини та виробів з деревини. Визначення класів використання. Частина 1. Загальні положення.

ДСТУ EN 335-2:2010

Стійкість деревини та виробів з деревини. Визначення класів використання. Частина 2. Застосування до суцільної деревини.

ДСТУ ISO 6233:2009

Руди марганцеві та концентрати. Визначення кальцію та магнію титриметричним методом із застосуванням етилендіамінтетраоцтової кислоти.

ДСТУ ISO 6732:2009

Молоко та молочні продукти. Визначення вмісту заліза спектрометричним методом (контрольний метод).

ДСТУ ISO/IEC 10536-1:2008

Картки ідентифікаційні. Картки на інтеґрованих мікросхемах безконтактні. Картки тісної взаємодії. Частина 1. Фізичні характеристики.

ДСТУ ISO 1728:2009

Колісні транспортні засоби. З’єднувачі пневматичних магістралей гальмової системи тягача та причепа. Вимоги щодо взаємозамінності.

ДСТУ 7668:2014

Угіддя сільськогосподарські радіоактивно забруднені. Вимоги до ботанічного складу травостоїв пасовищно-сінокісних угідь.

ДСТУ EN 14466:2013

Протипожежна техніка. Мотопомпи пожежні переносні. Загальні технічні вимоги, вимоги безпеки та методи випробовування.

ДСТУ IEC 61453:2009

Приладобудування ядерне. Детектори гамма-випромінення сцинтиляційні для аналізу радіонуклідів. Калібрування та випробування.

ДСТУ ISO 19219:2007

Жири тваринні і рослинні та олії. Метод визначення видимого осаду в сирих жирах та оліях.

ДСТУ ISO 6257:2014

Матеріали вуглецеві для виробництва алюмінію Пек для електродів відбирання проб.

ДСТУ ISO 6557-2:2014

Фрукти, овочі та продукти переробляння. Визначання вмісту аскорбінової кислоти. Частина 2. Практичні методи.

ДСТУ ISO 8151:2009

Молоко сухе. Визначення масової частки нітратів методом відновлення кадмієм і спектрометрією (прискорений метод).

ДСТУ ISO 9197:2010

Напівфабрикати волокнисті, папір та картон. Метод визначення хлоридів, розчинних у воді.

ДСТУ ISO 9292:2009

Руди марганцеві та концентрати. Визначення загального заліза спектрометричним методом із застосуванням 1,10-фенантроліну.

ДСТУ ISO 15886-3:2010

Іригаційне устатковання. Дощувальні апарати. Частина 3. Визначення параметрів розподіляння та методи випробовування.

ДСТУ ISO 16654:2009

Мікробіологія харчових продуктів і кормів для тварин. Горизонтальний метод виявлення Escherichia соli 0157.

ДСТУ OIML R 97:2014

Метрологія. Барометри. Загальні технічні умови.

Ці нормативні документи вже доступні для придбання в електронному вигляді на сайті нашого інтернет-магазину shop.ukrndnc.org.ua, де ви можете придбати офіційні електронні копії нормативних документів самостійно. Також є можливість замовити стандарти на паперових носіях. Надсилайте Ваші замовлення на адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

ДП «УкрНДНЦ» постійно шукає можливості задоволення ваших потреб в отриманні національних стандартів і робить для цього все можливе.

Ви можете допомогти нам визначити найбільш важливі та запитувані стандарти, надсилаючи свої замовлення на нормативні документи, які ще не видані, на електронну адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. .

24.06.2016 р.

Конференція «Публічні закупівлі в Україні та світі: нові можливості чи ілюзія»

30 червня 2016 року відбудеться конференція «Публічні закупівлі в Україні та світі: нові можливості чи ілюзія», організатором якої є ДП «Держзовнішінформ» спільно із системою ProZorro та офісом GPAinUA за підтримки департаменту регулювання державних закупівель Мінекономрозвитку.

Учасників конференції ознайомлять з публічними закупівлями як ефективним інструментом для збільшення збуту, нададуть інформацію про майданчики та механізми участі в публічних закупівлях в світі.

Публічні закупівлі мають низку переваг над іншими інструментами збільшення збуту та розширення ринків, зокрема, зменшують час на пошук країни експорту та споживача, забезпечують великий сталий попит та чітко визначені умови конкуренції.

Окремою темою обговорення на конференції буде вихід вітчизняних компаній на міжнародний ринок GPA. Також буде розглянута практика участі в системі українських публічних закупівель  ProZorro. Участь у останній стає дедалі актуальнішою для українського бізнесу. За рішенням уряду з 1 серпня 2016 року всі державні закупівлі в Україні повинні здійснюватися через систему публічних електронних закупівель.

Детальніше на сайті ДП «Держзовнішінформ» http://tender.dzi.gov.ua.

14.06.2016 р.

ДП «УкрНДНЦ» підтримує заходи щодо боротьби з корупцією

Прокуратура затримала співробітника держпідприємства під час отримання хабара за оформлення сертифікату. У відношенні до порушника відкрито кримінальну справу. На час слідства він відсторонений від виконання службових обов'язків.

Слідчим органам надано усі необхідні документа та матеріали.

Позиція керівництва державного підприємства «УкрНДНЦ» щодо корупційних порушень залишається жорсткою. В реформованій системі технічного регулювання немає місця ані прихованим домовленостям, ані хабарам чи іншим зловживанням. 

Ключові принципи реформи — це прозорість, відкритість і зменшення тиску на бізнес з боку держави. Підприємство принципово змінює підходи до власної діяльності, роблячи акцент на наданні якісного сервісу і залученні кращої експертизи. Так, для більш простого і зручного отримання стандартів було запущено веб-сайт shop.ukrndnc.org.ua, побудований за принципом онлайн-магазину. Окрім зручності у використанні, сайт значно знижує корупційні ризики і робить невигідною роботу різного роду посередників.

Керівництво ДП «УкрНДНЦ» продовжуватиме роботу по підвищенню якості роботи і очистки системи від зловживань, а також ініціює проведення додаткових профілактичних та роз'яснювальних робіт.

26.05.2016 р.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 22 - 28 з 308
Новини
Останні новини
Митний союз
Семінари та конференції
Привітання до свят
Національний фонд нормативних документів
Перелік чинних сертифікатів
Нотифікація
Наші видання
ДП «УкрНДНЦ» пропонує
Інформаційний дайджест з питань ССЯ
Запитуєте-відповідаємо
Наші партнери
Державні закупівлі
Магазин стандартів
Каталог нормативних документів
Останні надходження
Магазин нормативних документів
До уваги замовників
Ознаки офіційної копії
Бланк замовлення
Типовий договір купівлі-продажу електронних копій нормативних документів у сфері стандартизації
Національний банк термінів

Абетковий покажчик:
А Б В Г Ґ Д
Е Є Ж З И І
Ї Й К Л М Н
О П Р С Т У
Ф Х Ц Ч Ш Щ
Ю Я

Зараз на сайті:
  6 гостей
Останнє оновлення сайту:
   11:35 - 8.11.2017 р.

Яндекс.Метрика
ДП «УкрНДНЦ» © 2020
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2тел.: +38 (044) 452-3396; факс: +38 (044) 452-6907