На головну
На головну
Головна сторінка arrow Новини arrow Семінари та конференції


Увага! Цей сайт більше не оновлюється!

Актуальну інформацію про діяльність національного органу стандартизації

Ви знайдете за посиланням uas.org.ua

*Примітка: Сайт www.ukrndnc.org.ua  працюватиме в довідковому режимі.

Українське агентство зі стандартизації запускає новий офіційний сайт

Семінари та конференції

Рішення наради з керівниками технічних комітетів стандартизації

11 жовтня 2006 р. м. Київ

На нараді керівників технічних комітетів стандартизації (далі - ТК) розглянуто результати їх діяльності, перспективи розвитку стандартизації та проблемні питання ТК і ухвалено таке рішення:

1. Головам і відповідальним секретарям ТК активізувати діяльність ТК, залучаючи асоціації й об'єднання виробників, великі, малі та середні підприємства до фінансування і участі у розробленні національних стандартів, охоплюючи гармонізовані, шляхом вивчення потреб підприємств у стандартах, актуалізації чинних нормативних документів, інформування про міжнародні документи, наявні можливості ТК у створенні документів у відповідних галузях чи сферах діяльності.

Створювати за потреби координаційні групи з представників ТК, підприємств та бізнесових кіл, які працюють у певних секторах економіки (агропромисловому, машинобудівному, гірничо-металургійному комплексах тощо) для встановлення пріоритетних розробок та залучення позабюджетних джерел фінансування.

2. Головам і відповідальним секретарям ТК національним ТК активізувати участь у роботі ТК міжнародних організацій стандартизації (ISO, ІЕС тощо), для забезпечення своєчасного і ефективного впровадження новітніх міжнародних стандартів та просування національних стандартів України як проектів міжнародних стандартів.

3. Проводити удосконалення номенклатури та структури ТК України наближаючи їх до ТК міжнародних організацій із стандартизації та Європейського комітету із стандартизації з урахуванням національних умов і потреб. Переглянути назви ТК з урахуванням сучасної термінології.

Рекомендувати Держспоживстандарту України розглянути спільно з центральними органами виконавчої влади номенклатури ТК, які працюють у сферах, закріплених за цими органами, для визначення потреби у створенні нових ТК, зміни сфер діяльності існуючих ТК чи припинення діяльності окремих ТК, що не виконують робіт із стандартизації, або передачі ведення їхніх секретаріатів та залучення до роботи в ТК науково-технічного потенціалу галузей.

4. Рекомендувати Держспоживстандарту України, центральним органам виконавчої влади, яким виділяються кошти Державного бюджету України на науково-дослідні роботи із стандартизації та сертифікації, зосередити увагу на забезпеченні фінансуванням та реалізації "Державної програми стандартизації на 2006-2010 роки", узгодженому і послідовному залученні ТК до планування та виконання робіт відповідно до основоположних стандартів національної системи стандартизації.

При цьому першочергово впроваджувати та фінансувати розроблення гармонізованих стандартів, дотримання вимог яких сприймається як підтвердження виконання норм технічних регламентів.

5. Визнати, що застосування процедур тендерних закупівель до науково-дослідних робіт із стандартизації не сприяє реалізації потенціалу суб’єктів стандартизації, досягненню показників, встановлених урядовими документами стосовно прийняття стандартів та покращенню якості нормативних документів.

Підтримати ініціативу Держспоживстандарту України щодо розроблення та внесення в установленому порядку:

- проекту зміни до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" для фінансування розроблення стандартів відповідно до статті 18 Закону України "Про стандартизацію";

- проекту нормативно-правового акта стосовно методики визначення вартості робіт з с стандартизації."

6. Підтримати ініціативу Держспоживстандарту України щодо проведення секторальних нарад з ТК, сфери діяльності яких відносяться до споріднених галузей, спільно з представниками центральних органів виконавчої влади, промисловості та бізнесу. Керівникам ТК та відповідальним секретарям прийняти участь у секторальних нарадах.

7. Визнати за доцільне розроблення та затвердження Положення про технічні комітети стандартизації на основі останніх редакцій директив міжнародних організацій ISO і IEC щодо технічної роботи та досвіду діяльності ТК України на заміну чинного Типового положення про технічний комітет стандартизації, затвердженого наказом Держстандарту України від 20.05.2002 № 298 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 липня 2002 року за № 578/6866.

8. Вважати наразі актуальними такі напрямки діяльності ТК:

- розроблення та перегляд стандартів, що відносяться лише до їхньої сфери діяльності, ретельне підготування пропозицій до плану стандартизації з використанням інформаційних ресурсів, каталогів нормативних документів тощо, з метою забезпечення системності стандартизації, уникнення дублювання позицій та включення до плану малоактуальних розробок;

- виконання "Програми перегляду чинних в Україні міждержавних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 р., та приведення їх у відповідність до Угоди про технічні бар’єри у торгівлі Світової організації торгівлі", затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 13 березня 2006 р. № 77;

- встановлення в обґрунтованих випадках під час прийняття нових версій стандартів перехідного періоду, протягом якого будуть чинні попередня і остання версії стандарту для адаптації виробництва до нових вимог;

- створення робочих програм і бізнес-планів діяльності національних ТК, охоплюючи і новостворені ТК, відповідно до практики діяльності ТК міжнародних організацій стандартизації;

- закріплення за ТК відповідно до сфер їхньої діяльності всього переліку національних і міждержавних стандартів;

- погодження або надання зауважень до проектів нормативних документів, що надходять на розгляд в установлені строки;

- залучення до роботи малих, середніх та великих підприємств, організацій, що виконують роботи зі стандартизації у регіоні, співпраця з науковими організаціями та територіальними органами Держспоживстандарту України;

- покращення організаційно-технічного забезпечення своєї діяльності, оптимізація її через засоби електронного зв’язку та інформаційну мережу Інтернет, створення веб-сайтів ТК;

- проведення науково-практичних семінарів із залученням підприємств та органів влади, публікацію інформації про свою діяльність у науково-технічних журналах.

11.10.2006 р.

Науково-практичний семінар з нагоди 37-го Всесвітнього дня стандартів

10 жовтня 2006 року (вівторок) в ДП «УкрНДНЦ» проведено науково-практичний семінар з нагоди 37-го Всесвітнього Дня стандартів «Стандарти: великі вигоди для малого бізнесу». Детальніше...

10.10.2006 р.

Семінар „Вимірювання та облік витрати нафти та нафтопродуктів”

ШАНОВНІ ПАНІ ТА ПАНОВЕ!

Державне підприємство "Український науково-дослідний та навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" запрошує Вас взяти участь у семінарі “ВИМІРЮВАННЯ ТА ОБЛІК ВИТРАТИ НАФТИ ТА НАФТОПРОДУКТІВ”, що відбудеться 27 жовтня 2005 р.

У роботі семінару беруть участь провідні фахівці Держспоживстандарту України, ДП "УкрНДНЦ", Укрметртестстандарту, НАК "Нафтогаз України" та інші.

ТЕМАТИКА СЕМІНАРУ

· сучасна законодавча база України в галузі метрологічного забезпечення обліку витрати нафти та нафтопродуктів;
· сучасне нормативне забезпечення обліку нафти та нафтопродуктів в Україні;
· організаційна база України в галузі обліку витрати нафти та нафтопродуктів;
· сучасні засоби вимірювальної техніки в галузі вимірювання і обліку витрати нафти та нафтопродуктів;
· рекомендації щодо вибору засобів вимірювальної техніки обліку витрати нафти та нафтопродуктів, правил установки і експлуатації;
· основи повірки та атестації засобів вимірювальної техніки обліку витрати нафти та нафтопродуктів;
· вплив фізико-хімічних властивостей нафти та нафтопродуктів на результати обліку.
 
Вартість семінару — 564 грн. (враховуючи ПДВ).
До вартості включено: пакет матеріалів, обід та кава-пауза.
 
Реєстрація слухачів 27 жовтня з 9 - 00 до 10 - 00.
 
Телефони для довідок:
(044) 459-58-95, 452-34-27 - стосовно оформлення документів,
(044) 424-44-12 - стосовно тематики навчання.

02.10.2006 р.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 64 - 66 з 66
Новини
Останні новини
Митний союз
Семінари та конференції
Привітання до свят
Національний фонд нормативних документів
Перелік чинних сертифікатів
Нотифікація
Наші видання
ДП «УкрНДНЦ» пропонує
Інформаційний дайджест з питань ССЯ
Запитуєте-відповідаємо
Наші партнери
Державні закупівлі
Магазин стандартів
Каталог нормативних документів
Останні надходження
Магазин нормативних документів
До уваги замовників
Ознаки офіційної копії
Бланк замовлення
Типовий договір купівлі-продажу електронних копій нормативних документів у сфері стандартизації
Національний банк термінів

Абетковий покажчик:
А Б В Г Ґ Д
Е Є Ж З И І
Ї Й К Л М Н
О П Р С Т У
Ф Х Ц Ч Ш Щ
Ю Я

Зараз на сайті:
  3 гостей
Останнє оновлення сайту:
   11:35 - 8.11.2017 р.

Яндекс.Метрика
ДП «УкрНДНЦ» © 2019
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2тел.: +38 (044) 452-3396; факс: +38 (044) 452-6907