На головну
На головну


Увага! Цей сайт більше не оновлюється!

Актуальну інформацію про діяльність національного органу стандартизації

Ви знайдете за посиланням uas.org.ua

*Примітка: Сайт www.ukrndnc.org.ua  працюватиме в довідковому режимі.

Українське агентство зі стандартизації запускає новий офіційний сайт

Конференцію на тему «Стандарти створюють рівні умови»

Згідно з Указом Президента України від 08.10.2002 року № 910 «Про день працівників стандартизації та метрології» 10 жовтня в Україні встановлено професійне свято ― День працівників стандартизації та метрології, 14 жовтня також відзначається Всесвітній день стандартів.

Із цієї нагоди 14 жовтня 2014 року на базі державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (далі ― ДП «УкрНДНЦ») Департамент Технічного регулювання та метрології Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі ― Мінекономрозвитку) провів конференцію на тему «Стандарти створюють рівні умови» (далі ― Конференція).

На Конференції були присутні представники Мінекономрозвитку України, керівник департаменту технічного регулювання, керівник групи експертів Проекту ЄС, асоціації виробників, керівники Державних підприємств й установ, які належать до сфери управління Мінекономрозвитку та здійснюють діяльність у сфері технічного регулювання, представники технічних комітетів та органів сертифікації.

Під час Конференції висвітили питання отримання економічних та якісних переваг від застосування стандартів, зв'язку стандартів та технічних регламентів, активізації співпраці у сфері стандартизації та оцінки відповідності, налагодження зв’язків між національним органом стандартизації (далі ― НОС) та вищими навчальними закладами.

У заході зі вступною промовою виступив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Веремій Ігор Григорович.

Директор департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономрозвитку України Віткін Леонід Михайлович доповів про зустріч з Генеральним секретарем Асамблеї ISO Робом Стілом, під час якої він висловив готовність підтримати розвиток стандартизації в Україні та провести низку семінарів в Україні щодо сучасної міжнародної методології стандартизації, підвищення ефективності стандартів та приведення їх у відповідність до потреб сучасного бізнесу. Крім того, під час зустрічі наголосили на необхідності сприяти й підтримувати розвиток молодих фахівців.

У доповіді Леонід Михайлович зауважив на тому, що принципи застосування міжнародної стандартизації в Україні спростять такі процеси, як: розроблення стандартів, відповідно і готової продукції, пришвидшать процес розроблення стандартів, покращать процес залучення бізнесу й обміну інноваціями (Презентація 1).

На завершення своєї доповіді Леонід Михайлович поздоровив усіх присутніх із професійним святом, подякував за важливу самовіддану працю в непростий для країни час та побажав нових звершень та досягнень.

Для учасників Конференції передали відеопривітання  Генерального секретаря Міжнародної організації зі стандартизації ISO Роба Стіла.

Керівник групи експертів Проекту «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики між Україною та ЄС» Стефанос Іоакімідіс підкреслив важливість сприяння взаємній торгівлі усуненням технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та ЄС, зауважив, що стандарти забезпечують рівні можливості розвитку країн різних типів і шанси на успіх підприємств малого та середнього бізнесу (Презентація 2).

Ректор інституту підготовки фахівців у сфері управління якістю, стандартизації, оцінки відповідності та метрології Почекайлова Лідія Петрівна у своїй доповіді «Формальна та неформальна освіта» звернула увагу присутніх на кращі практики взаємодії національних органів стандартизації із закладами освіти (Презентація 3). З утворенням НОС одним із завдань має стати співпраця з Міністерством освіти й розроблення спільних навчальних програм для вищих навчальних закладів та закладів з підвищення кваліфікації у стандартизації.

Михайліченко Ганна Іванівна, доцент кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Київського національного торговельно-економічного університету, доповіла про систему підготовки фахівців у сфері технічного регулювання в туристичному секторі вищого навчального закладу та участь у спільних програмах за напрямами сертифікації, стандартизації та метрології (Презентація 4).

На секційних засіданнях Конференції обговорили актуальні питання стандартизації та технічного регулювання.

Секцію «Актуальні питання стандартизації (методи прийняття національних стандартів, видання національних стандартів)» очолила заступник директора департаменту ― начальник управління стандартизації, аналізу та співробітництва департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономрозвитку України Старікова Наталія Львівна.

Директор науково-дослідного інституту стандартизації ДП «УкрНДНЦ» Пухтій Олег Миколайович ознайомив представників та керівників органів з стандартизації із системою автоматизованого перекладу стандартів TRADOS, що діє в  ДП «УкрНДНЦ», відповів на запитання розробників стандартів стосовно ефективного використання системи перекладу TRADOS та накопичення бази технічної термінології для покращення роботи розробників нормативних документів у сфері стандартизації (Презентація 5).

Секцію «Актуальні питання технічного регулювання (для керівників державних підприємств та установ, які належать до сфери управління Мінекономрозвитку та здійснюють діяльність у сфері технічного регулювання)» очолив директор департаменту технічного регулювання та метрології Віткін Леонід Михайлович.

У роботі секції прозвучали виступи керівників державних підприємств та установ, а також обговорення наявних проблем та їх можливе вирішення.


Програма конференції «Стандарти створюють рівні умови»

14.10.2014 р.
Новини
Національний фонд нормативних документів
Перелік чинних сертифікатів
Нотифікація
Наші видання
ДП «УкрНДНЦ» пропонує
Національні стандарти
Семінари, конференції
Інформаційний дайджест з питань ССЯ
Запитуєте-відповідаємо
Наші партнери
Державні закупівлі
Магазин стандартів
Каталог нормативних документів
Останні надходження
Магазин нормативних документів
До уваги замовників
Ознаки офіційної копії
Бланк замовлення
Типовий договір купівлі-продажу електронних копій нормативних документів у сфері стандартизації
Національний банк термінів

Абетковий покажчик:
А Б В Г Ґ Д
Е Є Ж З И І
Ї Й К Л М Н
О П Р С Т У
Ф Х Ц Ч Ш Щ
Ю Я

Зараз на сайті:
  2 гостей
Останнє оновлення сайту:
   11:35 - 8.11.2017 р.

Яндекс.Метрика
ДП «УкрНДНЦ» © 2019
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2тел.: +38 (044) 452-3396; факс: +38 (044) 452-6907