На головну
На головну


Увага! Цей сайт більше не оновлюється!

Актуальну інформацію про діяльність національного органу стандартизації

Ви знайдете за посиланням uas.org.ua

*Примітка: Сайт www.ukrndnc.org.ua  працюватиме в довідковому режимі.

Українське агентство зі стандартизації запускає новий офіційний сайт

Науково-практичний семінар з нагоди Всесвітнього дня стандартів–2010

15 жовтня 2010 року Держспоживстандарт України та ДП «УкрНДНЦ» провели науково-практичний семінар з нагоди професійного свята — Дня працівників стандартизації і метрології та Всесвітнього дня стандартів під гаслом «Стандарти роблять світ доступним для всіх». Тематика доповідей семінару відображала основну думку - міжнародні та національні стандарти мають сприяти спрощенню доступу  до продукції, структур і послуг усім, особливо — людям  з обмеженими фізичними можливостями, які потребують рівного доступу — як і фізично здорові люди - до соціального, політичного та економічного життя.

У цьому напрямі стандарти мають враховувати специфічні вимоги, які безпосередньо пов'язані з підвищенням доступності. Такі стандарти допомагають проектантам, виробникам і політикам зробити світ безпечнішим і доступнішим  для людей з особливими потребами.

 

У роботі семінару взяли участь понад 100 фахівців системи Держспоживстандарту України, а також представники технічних комітетів стандартизації за тематикою семінару, що базуються у науково-дослідних, проектних, конструкторсько-технологічних інститутах, вищих навчальних закладах тощо.

 

Відкрив семінар привітальним вступним словом Голова Держспоживстандарту України О. Матвійчук. Він привітав присутніх з професійним святом, а також вручив працівникам системи Держспоживстандарту відомчі відзнаки і грамоти Комітету Верховної ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва. З нагоди професійного свята  нагороджено низку працівників ДП «УкрНДНЦ» грамотами, які вручив генеральний директор ДП «УкрНДНЦ» В. Захожай.

 

На семінарі заслухано й обговорено 11 доповідей з актуальних питань стандартизації  продукції, структур і послуг, які мають важливе значення для людей  з обмеженими фізичними можливостями.

 

Першою доповіддю була пленарна доповідь генерального директора ДП «УкрНДНЦ» доктора економічних наук професора В. Захожая, в якій визначено першочергові завдання вітчизняної стандартизації в період реформування системи технічного регулювання. З доповіддю про роль стандартів для забезпечення життєдіяльності інвалідів виступив національний координатор Національної асамблеї інвалідів України (НАІУ) Я. Грибальський, якого було запрошено на семінар для більш системного розгляду проблем життєдіяльності інвалідів.

 

Інші доповіді були присвячені актуальним питанням проектування житлових і громадських будівель, стандартизації технічних засобів реабілітації та різних видів транспорту для  людей  з обмеженими фізичними можливостями.

 

У рішенні науково-практичного семінару його учасники відзначили, що усе більше поширення і суспільну підтримку набуває новий підхід до поняття інвалідності, в основі якого лежить принцип інтеграції, який висуває на перше місце доступність як пріоритетне завдання державної політики щодо інвалідів — сприяти забезпеченню інвалідам рівних можливостей з фізично здоровими людьми. Доступність — як реальна свобода вибору, що дає можливість повноцінно увійти до різних сфер суспільного середовища, переміщуватися у ньому, спілкуватися з ним та користуватися соціальними благами.

 

Учасники науково-практичного семінару «Стандарти роблять світ доступним для всіх»  рекомендували:

 

1. Держспоживстандарту та органам виконавчої влади, до компетенції яких належать питання забезпечення прав людей з обмеженими фізичними можливостями, їх реабілітації та повноцінної інтеграції у суспільство, громадським організаціям, виробникам продукції спрямувати свою діяльність на створення нормативних документів та нормативно-правових актів і забезпечення їх реалізації.

 

2. Стандартизацію у сфері забезпечення доступності визначити як пріоритетний напрямок для всіх суб'єктів стандартизації.

 

3. Першочерговими завданнями вважати розроблення та впровадження  документів для розв'язання проблем життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями (осіб з інвалідністю), забезпечення доступності будинків органів виконавчої влади, громадських будівель та об'єктів житлового фонду, доступності всіх видів транспорту та засобів реабілітації.

 

4. Держспоживстандарту, НАІУ звернутись до центральних органів виконавчої влади щодо активізації робіт стосовно створення нормативних документів для людей з особливими потребами та їх фінансової підтримки відповідно до Плану заходів «Безбар'єрна Україна», затвердженому  постановою КМУ від 29.07.2009 № 784.

 

5. Головам технічних комітетів стандартизації, ДУО «Політехмед», НАІУ провести моніторинг нормативних документів (міжнародних, національних, галузевих, професійних і громадських організацій), що стосуються суспільної інтеграції людей з обмеженими фізичними можливостями, задоволення їхніх потреб та підготувати пропозиції щодо їх впровадження в Україні.

 

6. Органам державного нагляду за дотриманням національних норм і стандартів особливу увагу звертати на документи, що стосуються забезпечення прав і потреб людей з обмеженими фізичними можливостями.

 

7. Держспоживстандарту України та Мінрегіонбуду забезпечувати координацію робіт з розроблення національних стандартів, спрямованих на задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення із залученням НАІУ до формування плану стандартизації у цьому напрямку та погодження проектів відповідних національних стандартів. Забезпечити  постійне оновлення і оприлюднення переліку таких стандартів.

 

8. Залучити представників Національної асамблеї інвалідів України (НАІУ) до роботи у складі ТК 139 «Реабілітаційна техніка».

 

9. Матеріали науково-практичного семінару розмістити на веб-порталі Держспоживстандарту, веб-сайті ДП «УкрНДНЦ» та опублікувати у журналі «Стандартизація, сертифікація, якість».

 

Фотозвіт:

2

21.10.2010 р.
Новини
Останні новини
Митний союз
Семінари та конференції
Привітання до свят
Національний фонд нормативних документів
Перелік чинних сертифікатів
Нотифікація
Наші видання
ДП «УкрНДНЦ» пропонує
Інформаційний дайджест з питань ССЯ
Запитуєте-відповідаємо
Наші партнери
Державні закупівлі
Магазин стандартів
Каталог нормативних документів
Останні надходження
Магазин нормативних документів
До уваги замовників
Ознаки офіційної копії
Бланк замовлення
Типовий договір купівлі-продажу електронних копій нормативних документів у сфері стандартизації
Національний банк термінів

Абетковий покажчик:
А Б В Г Ґ Д
Е Є Ж З И І
Ї Й К Л М Н
О П Р С Т У
Ф Х Ц Ч Ш Щ
Ю Я


Яндекс.Метрика
ДП «УкрНДНЦ» © 2018
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2тел.: +38 (044) 452-3396; факс: +38 (044) 452-6907