На головну
На головну
Головна сторінка arrow Запитуєте-відповідаємо


Увага! Цей сайт більше не оновлюється!

Актуальну інформацію про діяльність національного органу стандартизації

Ви знайдете за посиланням uas.org.ua

*Примітка: Сайт www.ukrndnc.org.ua  працюватиме в довідковому режимі.

Українське агентство зі стандартизації запускає новий офіційний сайт

Оберіть категорію запитань:
 1. Стандартизація (40)

 1. Сертифікація (46)
 1. Системи управління якістю (10)

 1. Підготовка фахівців (7)

 1. Головний фонд нормативних документів (14)

 1. Питання по користуванню сайтом (1)

 1. Конкурс «100 кращих товарів України» (0)

 1. Метрологія (1)

 1. Оцінка відповідності продукції (3)

 1. Доброго дня. Статтею 10 «Угоди між Урядом України та Урядом КНР про співробітництво в галузі оцінки відповідності продукції, що експортується та імпортується» вказано: Уповноважений орган країни-імпортера визнає сертифікати на продукції, видані відповідно до результатів випробувань проведених випробувальними лабораторіями країни-експортера, акредитованими або визнаними в рамках цієї Угоди. Де можна ознайомитися з повним переліком описаних в статті 10 лабораторій? Дякую.
 1. Ознайомитись з переліком випробувальних лабораторій можна на сайті Національного агентства з акредитації України.

12:00 (09.04.2014)Відповідає — інженер ІОВ - Тимофіїва Я.Ю.
 1. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, яку відповідальність несе організація в разі нанесення знаку сертифікації при маркуванні, але сертифікат відповідності при цьому анульонаний? Який державний орган це контролює? Дякую.
 1. Згідно з Законом України «Про захист прав споживачів», ст. 14 «Право споживача на безпеку продукції (товарів, наслідки робіт)», п. 4 «Виробник має право маркувати продукцію національним знаком відповідності за наявності декларації про відповідність та/або сертифіката відповідності, виданих згідно із законодавством». Згідно зі ст. 15 «Право споживача на інформацію про продукцію», п. 1 «Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги)», а згідно з п. 8 цієї статті «Збитки, завдані споживачеві недобросовісною рекламою, підлягають відшкодуванню винною особою у повному обсязі».

  Згідно зі ст. 23 «Відповідальність за порушення законодавства про захист прав споживачів» у разі порушення законодавства про захист прав споживачів суб'єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, у тому числі ресторанного господарства, несуть відповідальність за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію — у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат, — у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Контроль за додержанням вимог Закону України «Про захист прав споживачів» покладено на орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

12:00 (09.04.2014)Відповідає — Заступник директора ІОВ - Сак О.М.
 1. Доброго дня. Де можливо знайти інформацію щодо загальної кількості виданих сертифікатів Міжнародної системи управління якістю ISO 9001 виданих підприємствам в Україні, 2002 - 2012 рр.
 1. Стосовно даної інформації необхідно звертатися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у веденні якого знаходиться реєстр УкрСЕПРО

14:41 (23.09.2013)Відповідає — провідний інженер НТІ Стахневич О.Ф.
 1. Подскажите, существует ли в открытом доступе реестр сертификатом УкрСЕПРО на автомобили? Если да, то где его можно просмотреть?
 1. Указом Президента Украины от 31.05.2011 № 634 утверджено положение «О министерстве экономического развития и торговли» в соответствии с которым ведение Реестра государственной системы сертификации возложено на это министерство.

  Информация о сертификатах соответствия на сайтах отсутствует.

  Для получения указаной информации необходимо обратиться в Министерство экономического развития и торговли Украины.

14:41 (31.05.2013)Відповідає — начальник відділу аналітичної обробки інформації Мелашенко В.В.
 1. Чи являється Міністерство економічного розвитку і торгівлі окремим структурним підрозділом, призначеним та уповноваженим на проведення робіт з сертифікації продукції в державній системі УкрСЕПРО?
 1. Відповідно до ст.14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» державну систему сертифікації створює центральний орган виконавчої влади з питань технічного регулювання — національний орган України з сертифікації.

  Згідно з ДСТУ 3411:2004 «Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів сертифікації продукції та порядок їх призначення і надання повноважень на діяльність у системі» призначення та надання повноважень на діяльність у системі органів сертифікації продукції здійснюється Національним органом України з сертифікації.

  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 25 травня 1992 року № 269 “Про організацію роботи, спрямовану на створення державних систем стандартизації, метрології та сертифікації” організаційну структуру системи утворюють:

  — Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт України) — національний орган із сертифікації;

  — органи з сертифікації однорідної продукції;

  — органи з сертифікації системи якості;

  — акредитовані випробувальні лабораторії.

  Відповідно до Указу Президента України № 634/2011 «Про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України»  зазначене міністерство є правонаступником Державної служби технічного регулювання України в частині формування та реалізації державної політики у сфері технічного регулювання, Держспоживстандарту України (стандартизації, метрології, сертифікації, оцінки (підтвердження) відповідності, управління якістю), а також формування та реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів (крім функцій з реалізації державної політики з питань державного контролю у сфері захисту прав споживачів; функцій з формування та реалізації державної політики з питань безпечності харчових продуктів).

13:41 (08.05.2013)Відповідає — начальник відділу аналітичної обробки інформації Мелашенко В.В.
 1. Де можна знайти інформацію про кількість виданих сертифікатів на системи управління якості підприємств харчової промисловості України, зокрема підприємств ресторанного господарства за 2005-2012 роки?
 1. Сертифікати за ISO 22000:2007 «Системи керування безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга» не реєструють у державному Реєстрі системи УкрСЕПРО. Реєстрацію сертифікатів за наведеним нормативним документом здійснюють безпосередньо в органах сертифікації.

12:07 (20.02.2013)Відповідає — інженер 1-ї категорії Андрющенко В. О.
 1. Добрый день! Какова процедура получения отказного письма об отсутствии необходимости сертификации продукции (для осуществления продаж продукции на территории Украины) и какова стоимость такой услуги?
 1. Процедура отримання містить наступні кроки:

  — отримання від замовника необхідної документації (заявка у довільній формі, банківські реквізити платника, опис продукції);

  — аналіз отриманої документації;

  — у разі отримання позитивних результатів аналізу документації надається довідка.

  Вартість даної послуги можна дізнатися у співробітників за адресою вул. Святошинська 2, 7 поверх, приймальня, або за тел.: +38 (044) 452-3398.

15:27 (06.02.2013)Відповідає — провідний інженер ІОВ Бабаскін О.О.
 1. Чи надає ДП «УкрНДНЦ» відмовні листи щодо необов’язкової сертифікації продукції? До кого можна звернутися?
 1. Інститут Оцінки Відповідності (ІОВ) ДП «УкрНДНЦ» надає відмовні листи щодо необов’язкової сертифікації після проведення аналізу необхідної документації. Звернутися можна до приймальні ІОВ, тел./факс: (044) 452-33-98.

13:30 (25.01.2013)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Які органи можуть підтвердити, що конкретний автобус відповідає екологічним нормам Євро-2? Вiдповiдно до Закону України вiд 06.07.05 N 2739-IV "Про деякi питання ввезення на митну територiю України та реєстрацiї транспортних засобiв" Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб ("ЄВРО-2" - "ЄВРО-6" або іншому рівню).
 1. Відповідно до ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 р. № 46-93 “Про стандартизацію і сертифікацію” ведення Реєстру державної Системи сертифікації УкрСЕПРО та організацію інформаційного забезпечення з питань сертифікації здійснює центральний орган виконавчої влади з питань технічного регулювання — національний орган України з сертифікації.

  Указом Президента України від 31 травня 2011 р. №634/2011 затверджено Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, яким визначено, що ведення Реєстру державної системи сертифікації (державного реєстру сертифікатів відповідності) та державного реєстру призначених органів з оцінки відповідності, як і здійснення інформаційного забезпечення з питань оцінки (підтвердження) відповідності та сертифікації продукції, відноситься до функцій та завдань цього Міністерства.

  Для отримання вичерпної інформації з цих питань потрібно звернутися у Департамент технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

16:32 (21.12.2012)Відповідає — Мелашенко В. В.
 1. Доброго дня! Питання щодо необхідності проведення обов`язкової сертифікації мотоцикла бувшого у використанні, який ввозиться на митну територію України, а також для реїстраціх в органах МРЕВ ДАІ. Потрібно отримувати такий сертифікат чи ні? Якщо ні то яким чином можна отримати офіційного листа, про те що сертифікація не потрібна для представлення його у згаданих органах? На скільки мені відомо то б/у мотоцикли не включені до «Переліку продукції, що підлягає обовязковій сертифікації в Україні» затверджений наказом Держспоживстандарта України від 01.02.2005. Заздалегіть дякую за відповідь.
 1. Мотоцикли, що були в користуванні, на сьогодні не внесено до «Переліку продукціїї, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні», якийзатверджено наказом Держспоживстандарту України від 01.02.2005 року № 28 та зареєстровано в Міністерстві юстиції 04.05.2005 року за № 466/10746. Рішення для цілей митного оформлення можна отримати в органах сертифікації

15:24 (06.11.2012)Відповідає — інженер 1 категорії Андрющенко В.О.
 1. Входит ли ГСТУ 3-59-68-95 в «Стандарти, які у разі застосування є доказом відповідності Технічному регламенту приладів, що працюють на газоподібному паливі»?
 1. Технічний регламент (ТР) приладів, що працюють на газоподібному паливі затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 24.09.2008 р. № 856, якою визначено, що відповідальним за застосування цього ТР є Мінпромполітики України (тепер Мінекономрозвитку України).

  Відповідно до цієї Постанови Мінпромполітики сформувало Перелік національних стандартів, які в разі добровільного застосування є доказом відповідності продукції вимогам цього ТР, і який опубліковано на веб-сайті ДП «УкрНДНЦ» за посиланням www.ukrndnc.org.ua у рубриці Сертифікація / Оцінка відповідності.

  До переліку стандартів під ТР приладів, що працюють на газоподібному паливі не входить ГСТУ 3-59-68-95.

15:24 (31.10.2012)Відповідає — провідний інженер НТІ Стахневич О.Ф.
 1. Здравствуйте, подскажите пожалуйста. У меня магазин детских игрушек, пришли органы по защите прав потребителей и доказывают, что у нас на игрушках не такой знак соответствия. Говорят должен быть трилистник в разорванном круге и ниже круга написан номер органа какой произвел сертификацию, в соответствии с новым законом от 18.06.2012г, а что делать со старым товаром? Должны ли мы обращаться к нашим поставщикам за стикерами или действует и старый знак соответствия, трилистник не в разорванном круге с номером внизу? Как я понимаю должен действовать и тот и тот знак. Заранее спасибо за разъяснение.
 1. Обов’язкове застосування Технічного регламенту безпеки іграшок (затвердженого постановою КМУ № 901 від 08.10.2008 р.) з 26.04.2010 р., тобто на продукцію, що була виготовлена після 26.04.2010 р., повинен бути нанесений національний знак відповідності, згідно з вимогами цього Технічного регламенту.

  В Технічному регламенті безпеки іграшок визначено вимоги щодо маркування та дається посилання на Технічний регламент модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах затвердженого постановою КМУ від 07.10.2003 р. № 1585

  Сертифікація іграшок з 26.04.2010 р. здійснюється на добровільних засадах. Якщо на продукцію після 26.04.2010 р. отримано сертифікат відповідності, то на такій продукції може бути нанесений знак відповідності згідно з ДСТУ 2296-93 «Cистема сертифікації УкрСЕПРО. Знак відповідності. Форма, розміри, технічні вимоги та правила застосування».

15:27 (25.09.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Я приобрел мототехнику объемом 150 см.куб. Есть сертификат соответствия сроком действия 2009-2010 гг. Какова стоимость продления сертификата на период 2012-2013 годов?
 1. В соответствии с ДСТУ 3413-96 «Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифікацї продукції» срок действия сертификата не продлевается. В случае окончания срока действия сертификата на партию продукции, если она в течение этого срока не была реализована, новый сертификат на остаток продукции выдается на основании идентификации остатка продукции.

  Действие сертификата соответствия для серийной продукции распространяется на всю продукцию, произведенную в период действия сертификата, с учетом гарантийного срока годности хранеия продукции.

14:07 (13.09.2012)Відповідає — інженер 1-ї категорії Андрющенко В. О.
 1. Чи необхідно отримувати новий сертифікат відповідності у разі зміни в реквізитах підприємства, зокрема, юридичної адреси?
 1. Згідно з ДСТУ 3413-96 «Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифікацї продукції» в разі внесення зміни до сертифіката відповідності повинен видаватися новий сертифікат.

15:07 (12.09.2012)Відповідає — інженер 1-ї категорії Андрющенко В. О.
 1. Предприятие имеет сертификат на СМК в системе УкрСЕПРО, срок действия до 2014 г. При сертификации продукции в 2012 г. ОС выдан сертификат на продукцию до 2014 г. , т.е на 2 года, до окончания срока действия сертификата СМК, с прохождением процедуры сертификации продукции в дальнейшем. Однако по схеме сертификации продукции при наличии сертифицированной СМК сертификат на продукцию выдается сроком до 5 лет, т.е. до 2017 г. Возможно ли по результатам проведения очередного технадзора за производством продукции в 2014 г. получить новый сертификат на продукцию до 2017 г., в котором будут указаны новые срок действия и номер сертификата на СМК и какова процедура этого? Как оптимально можно совместить сертификат на СМК и несколько сертификатов на продукцию с разными сроками действия? Заранее благодарю за разъяснение.
 1. В сертификате на продукцию вписывается номер сертификата СМК и срок его действия не может превышать срока действия сертификата на СМК. В соответствии с требованиями ДСТУ 3413 и ДСТУ 3419 сертификат на продукцию и СМК, не продлевается. После окончания срока действия проводится повторная сертификация продукции и СМК, в соответствии с требованиями указанных НД.

11:07 (13.09.2012)Відповідає — провідний інженер ІОВ Гордієнко М.І
 1. Вітаю! Підкажіть будь ласка: 1) як знайти інформацію, чи видавалось свідоцтво про визнання відповідності на товар, що ввозився в Україну в 2009 році; 2) де можна ознайомитись з Єдиним реєстром сертифікованої в Україні продукції про видані, анульовані (скасовані) або призупинені сертифікати відповідності (свідоцтва про визнання відповідності) та чи відкритий до цього реєстру доступ для всіх бажаючих? Заздалегідь дякую!
 1. Реєстр державної Системи сертифікації УкрСЕПРО — це база даних зареєстрованих сертифікатів відповідності/свідоцтв про визнання на продукцію, послуги і системи управління якістю тощо. Обсяг інформації, яка зберігається на електронних носіях, характеризують такі цифри. Лише в 2009 році в Реєстрі УкрСЕПРО зареєстровано 8438 свідоцтв про визнання, а в 2009-2012 роках їхня кількість склала 134590. У той же час загальна кількість зареєстрованих у Реєстрі сертифікатів відповідності/свідоцтв про визнання на продукцію промислової та харчової групи, послуги, системи управління якістю, атестати виробництва за останні чотири роки сягнула 737836.

  Для отримання вичерпної інформації Вам необхідно оформити звернення відповідно до Закону України “Про звернення громадян” і надіслати його на адресу Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

15:07 (12.09.2012)Відповідає — Мелашенко В. В.
 1. Где можно посмотреть реестр сертификации? Он должен быть в открытом доступе
 1. Реестр государственной Системы сертификации УкрСЕПРО — это электронная база данных для записи объектов и субъектов регистрации в Системе, присвоения (аннулирования) регистрационных номеров, оформления документов о регистрации, хранения данных. Информация о регистрации может осуществляться путем издания указателей, каталогов, периодических публикаций Национального органа по сертификации, а также ответов на запросы юридических и физических лиц, оформленных в соответствии с требованиями действующего законодательства.

  Экспресс-информацию о зарегистрированных в Реестре сертификатах соответствия можно получить по телефону (044) 537-35-76.

16:32 (09.08.2012)Відповідає — Мелашенко В. В.
 1. Підскажіть будь-ласка, чи вірно я зрозумів. Сертифікат відповідності(копію) може отримати будь-яка людина, що звернулася до органу з сертифікації з таким проханням?
 1. Замовником на сертифікацію одиничних виробів або партій продукції може бути будь-яка юридична чи фізична особа, якак є власником сертифіката. Заявником на сертифікацію продукції, що випускається серійно, може ьути тільки виробник продукції, що випускається серійно, можу бути тільки виробник продукції як юридична особа, що діє від свого імені або через посередників. В останньому випадку посередник повинен одночасно із заявкою надати документи про те, що він уповноважений діяти від імені виробника і що виробник бере на себе ті ж самі обов'язки, що і заявник (ДСТУ 3413-96, п.п. 6.1.1).

15:27 (06.08.2012)Відповідає — провідний інженер ІОВ Велика Є.С.
 1. Підприємство «ДІМ» ЧОТІ МТДІ з метою правильного відображення податкової, бухгалтерської та статистичної звітності уклінно просить Вас дати роз”яснення щодо слідуючої преференції, а саме: наше підприємство отримує залізницею хопера цементу навального марки М400, М500 згідно ДСТУ Б.В.2.7-46-96 від заводів виробників, вивантажує його в приймальні бункера, та згідно технологічного процесу, по ДСТУ Б.В.2.7.-112-2002, пакує серійно в паперові мішки із власним логотипом. Є сертифікат відповідності виданий Державною Системою УкрСЕПРО, в якому вказано що, виробником пакованої продукції є саме підприємство «ДІМ», а продукція - портланд цемент пакований - відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-112-2002,. Тож до якого виду діяльності – виробництво чи послуга треба віднести пакування цементу, та чи буде товар - пакований цемент вважатися безпосередньо виготовленим підприємством «ДІМ».
 1. Відповідь на Ваше питання знаходиться у Змінах №2-3 до ДСТУ Б В.2.7.-112-2002 «Цементи. Загальні технічні вимоги».

15:27 (06.08.2012)Відповідає — провідний інженер ІОВ Іванова Ю.Д.
 1. Чи можливо отримати перелік організацій занесених в Реєстр, що належать до однієї із підкатегорій згідно ДКПП (45.21.31), що для цього необхідно?
 1. Для отримання зазначеної інформації потрібно оформити Ваше звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та надіслати його на адресу власника інформації — Департамента технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

11:47 (11.07.2012)Відповідає — Мелашенко В. В.
 1. Чи сертифіковано метод акустичної емісії, як офіційний метод контролю нових літих конструкцій бокових рам для залізничного транспорту?
 1. З питання сертифікації методу акустичної емісії як офіційного методу контролю нових літих конструкцій бокових рам для залізничного транспорту необхідно звернутися до органів сертифікації залізничного транспорту у м. Дніпропетровську: (056) 787-18-42, 791-60-47, 788-69-38; у м. Харкові: (057) 714-97-04, 732-28-84.

10:15 (04.07.2012)Відповідає — провідний інженер Іванова Ю. Д.
 1. Для наукових досліджень потрібна інформація про кількість українських сертифікатів на відповідність вимогам стандарту 14001 підприємств станом на 2012 рік. Для наукових досліджень потрібна інформація про кількість українських сертифікатів на відповідність вимогам стандарту 14001 підприємств станом на 2012 рік. Ідеально, якщо є перелік, мінімально — достовірна цифра — кількість сертифікованих центром підприємств.
 1. На Ваше запитання повідомляємо, що Інститутом управління якістю ДП «УкрНДНЦ» ведеться моніторинг стану впровадження та сертифікації систем управління за даними Реєстру Системи сертифікації УкрСЕПРО.

  Інформацію, яка Вас цікавить, можете знайти на сайті ДП «УкрНДНЦ» (www.ukrndnc.org.ua) в розділі: Якість/Моніторинг систем управління.

15:27 (03.07.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Яка вартість отримання копії сертифіката та довідки на запит фізичної особи?
 1. Вартість копії сертифіката відповідності, який зареєстровано в Реєстрі державної Системи сертифікації УкрСЕПРО, формує орган із сертифікації, який проводив сертифікаційні роботи. Тому з таким запитом потрібно звернутись до відповідного органу з сертифікації.

  Запити фізичних/юридичних осіб щодо зареєстрованих у Реєстрі УкрСЕПРО сертифікатів відповідності, перевірка їхньої чинності тощо потрібно надсилати на адресу Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, як власника даної інформації. Оплату за її надання не здійснюють.

15:24 (03.07.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Яким чином можна перевірити чинність сертифікатів відповідності?
 1. Чинність сертифікатів відповідності можна перевірити за офіційним зверненням до органу з сертифікації, яким видавалися сертифікати відповідності або за офіційним зверненням до Реєстру Системи УкрСЕПРО.

15:00 (19.06.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Наведіть організаційну структуру Органу Сертифікації
 1. Структура Органу з сертифікації ДП «УкрНДНЦ» наведена на сайті ДП «УкрНДНЦ». (http://www.ukrndnc.org.ua)

11:00 (07.06.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Хто та коли визначає об'єм, зміст та періодичність проведення технічного нагляду?
 1. Проведення Технічного нагляду визначає орган по сертифікації, який проводив роботи з сертифікації продукції (с истем управління якістю).

11:00 (07.06.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. Наведіть галузь діяльності сертифікації в Україні
 1. Обов`язкова сертифікація продукції в Україні визначається «Переліком продукції, що підлягає обов`язковій сертифікації в Україні», затвердженим наказом № 28 від 01.02.2005 р. Держспоживстандарту України.

11:00 (07.06.2012)Відповідає — Заступник директора ІОВ Сак О.М.
 1. В яку структуру входить зараз УкрСЕПРО, так як Держспоживстандарт розформований? В який департамен Мінекономіки він входить?
 1. 09 грудня 2010 року Указом Президента України № 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" реорганізовано Державний комітет України з питань технічного регулювання і споживчої політики і створено Державну службу технічного регулювання України з подібними функціями.

  12 квітня 2011 року набув чинності Указ Президента України "Питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" № 370/2011 від 06.04.2011 року, яким ліквідовано Державну службу технічного регулювання України, її функції поклали (крім функцій з реалізації державної політики з питань державного контролю у сфері захисту прав споживачів - це покладено на Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів) на Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України.

  Наказом № 26 від 30.06.2011р. Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про структуру центрального апарату Міністерства економічного розвитку і торгівлі України» створений Департамент технічного регулювання Мінекономрозвитку України, в якому передбачені Управління з питань стандартизації та оцінки відповідності, Відділ з питань стандартизації, Відділ з питань оцінки відповідності, Відділ з питань запровадження системи управління якістю, Сектор реєстру державної системи сертифікації та ін.

  Ha даний час Державна служба технічного регулювання України перебуває тільки в процесі ліквідації. Отже, після завершення процедури оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, система УкрСЕПРО буде входити в структуру Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку України. 

20:00 (18.10.2011)
 1. Що таке сертифікація?
 1. Сертифікація — процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, систем якості, систем управління якістю, систем управління довкіллям, персоналу встановленим законодавством вимогам.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке Система УкрСЕПРО?
 1. Система УкрСЕПРО — це державна система української сертифікації продукції.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке підтвердження відповідності?
 1. Підтвердження відповідності — видача документа (декларація про відповідність або сертифікат відповідності) на основі рішення, яке приймається після проведення відповідних (необхідних) процедур оцінки відповідності, що довели виконання встановлених вимог.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке знак відповідності?
 1. Знак відповідності — захищений в установленому порядку знак, що застосовується або виданий відповідно до правил системи сертифікації, який показує, що забезпечується необхідна певність у тому, що продукція, процес чи послуга відповідають конкретному стандарту чи іншому нормативному документу.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке декларування відповідності?
 1. Декларування відповідності — процедура, за допомогою якої виробник або уповноважена ним особа під свою повну відповідальність документально засвідчує, що продукція відповідає встановленим законодавством вимогам.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке СЕ-маркування?
 1. СЕ маркування — знак, що вказує на відповідність продукції вимогам європейських регламентів, в якості яких виступають директиви Європейського Союзу, що встановлюють загальні вимоги та правила підтвердження відповідності для відповідних груп продукції. Продукція, виробництво якої регулюється директивами Європейського Союзу та задовольняє їх вимогам, маркується знаком «СЕ».

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке оцінка відповідності?
 1. Оцінка відповідності — доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке сертифікат відповідності?
 1. Сертифікат відповідності — документ, який підтверджує, що продукція, системи якості, системи управління якістю, системи управління довкіллям, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документа, визначеного законодавством.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке свідоцтво про визнання відповідності?
 1. Свідоцтво про визнання відповідності — документ, що засвідчує визнання іноземних документів про підтвердження відповідності (сертифікатів) продукції вимогам, встановленим законодавством України.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Що таке декларація про відповідність?
 1. Декларація про відповідність — документально оформлена в установленому порядку заява виробника, де дається гарантія відповідності продукції вимогам, встановленим законодавством України.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Де можна отримати інформацію щодо переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації?
 1. Інформацію щодо змісту «Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації» можна отримати в регіональних державних центрах стандартизації, метрології та сертифікації, органах з сертифікації. З питань придбання «Переліку…» звертатись до відділу збуту готової продукції ДП «УкрНДНЦ» за тел. +38 (044) 452–4213.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Хто затверджує технічні умови на продукцію?
 1. Технічні умови на продукцію затверджує замовник продукції.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Хто реєструє технічні умови на продукцію?
 1. Технічні умови на продукцію реєструють державні центри стандартизації, метрології та сертифікації.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С. А.
 1. Які переваги від впровадження та сертифікації системи управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001 (ISO 9001) на підприємстві?
 1. Система управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ІSO 9001–2001 (ІSO 9001:2000) допомагає підприємству підвищити рівень задоволеності і очікувань замовника та, зокрема, забезпечує:

  — поліпшення продуктивності та ефективності, що веде до зниження вартості продукції, а, отже, до збільшення конкурентоспроможності;

  — поліпшення якості продукції або послуги, і в такий спосіб більше високий рівень задоволеності замовника;

  — поліпшення сприйняття замовником іміджу підприємства, торговельної марки;

  — поліпшення взаємозв'язків у колективі – всі розуміють, що потрібно від кожного, і одержують моральне задоволення від роботи;

  Серія стандартів ІSO 9000 — це міжнародні стандарти, що узагальнюють передовий світовий досвід в області управляння якістю. Коли говорять про «Стандарти серії ІSO 9000», мають на увазі три міжнародних стандарти: ІSO 9000:2000, ІSO 9001:2000 і ІSO 9004:2000. В Україні вони прийняті як національні: ДСТУ ISO 9000–2001, ДСТУ ISO 9001–2001 і ДСТУ ISO 9004–2001. Ключове поняття, використовуване в стандартах — «Система управління якістю». Особливістю стандартів є те, що вони висувають вимоги не до якості продукції прямо, а до системи організації управління виробництвом, що покликано забезпечувати передбачуваний і стабільний рівень якості продукції. З погляду стандартів серії ІSO 9000, якісною вважається та продукція, яка задовольняє як специфікованим (прописаним), так і передбачуваним (не прописаним) очікуванням замовника.

  Інтеграція України на рівноправній основі у світову економіку можлива тільки за умови використання міжнародних стандартів.

  Вступ України до СОТ відкрив вільний доступ на наш ринок іноземним компаніям. Продукція й послуги більшості українських компаній виявляться неконкурентоспроможною через невідповідність міжнародним вимогам, що приведе до втрати ринку. Вихід на зовнішній ринок також буде нелегким через те, що однією з основних умов тендерів по поставці продукції й послуг є наявність сертифіката відповідності системи управління якістю вимогам міжнародного стандарту ІSO 9001:2000.

  Європейські підприємства поділяють своїх постачальників на 3 групи, причому різниця закупівельної ціни в цих групах досить істотна (до 15%):

  — абсолютно надійні (сертифікована система управління якістю ІSO 9001:2000);

  — відносно надійні (система управління якістю на етапі впровадження);

  — не надійні (система управління якістю відсутня).

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Яхненко І. В.
 1. Для чого потрібно впроваджувати систему екологічного керування відповідно до вимог ДСТУ ISO 14001 (ISO 14001) на підприємстві?
 1. Проведені дослідження показали, що до головних стимулів впровадження систем управління довкіллям відноситься виконання законодавства відносно навколишнього середовища, виконання експортних зобов’язань, відповідність обов’язковим вимогам нормативних документів і виконання міжнародних домовленостей в сфері природоохоронної діяльності, бажання зберегти конкурентоздатність на ринку.

  Стандарти ISO серії 14000 забезпечують організаціям всіх типів – як в державному, так і приватному секторі – структуру, методологію та засоби для управління наслідками їх діяльності для оточуючого середовища. Вони призначені для ініціативних керівників, які не задоволені лише простим виконанням законодавства та володіють достатньо широким світоглядом для усвідомлення того, що застосування стратегічного підходу може принести прибуток до капіталу, який був вкладений у заходи, пов’язані з охороною навколишнього середовища.

  Перевагами такого системного підходу є:

  мінімізація впливу на навколишнє середовище;

  економія енергії та матеріалів;

  зменшення витрат, пов’язаних з управлінням відходами;

  зниження ризику виникнення аварійних ситуацій;

  більш висока корпоративна репутація серед органів регулювання, споживачів та громадськості.

  Передумовою до розробки системи екологічного керування може стати впроваджена система управління якістю, оскільки між ними існує структурна, термінологічна і інші взаємозв’язки.

  Сертифікація системи екологічного керування забезпечує впевненість в тому, що організація, яка впровадила її, контролює та виконує всі аспекти впливу виробничих процесів на оточуюче середовище та що вона зобов’язалась дотримуватися відповідного екологічного законодавства та норм, має намір постійно покращувати свої екологічні характеристики.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Яхненко І. В.
 1. Для чого потрібно впроваджувати систему управління безпечністю харчових продуктів відповідно до вимог ДСТУ 4161, який базується на концепції «Аналіз ризиків та критичні контрольні точки» (НАССР) на підприємстві?
 1. Система управління безпечністю харчових продуктів (СУБХП) забезпечує контроль на всіх етапах процесу виробництва, збереження та реалізації харчових продуктів, де можуть виникнути небезпечні ситуації.

  На даний час у країнах ЄС, США та Канаді впровадження та застосування СУБХП в харчовій промисловості є обов’язковою.

  Одним з основних принципів СУБПХ є виявлення всіх можливих небезпечних факторів (біологічних, хімічних, фізичних), які мають вплив на безпечність продукту, з наступним визначенням конкретних шляхів їх усунення, попередження або мінімізації.

  Важливою перевагою СУБПХ є те, що вона заснована на попереджені помилок, а не виявленні їх шляхом контролю готової продукції. Система НАССР дозволяє передбачити ризики під час виробництва харчових продуктів і, тим самим, забезпечити споживачам гарантії безпечності продукції.

  Таким чином, застосування системи управління безпечністю харчових продуктів дає суттєві переваги, в тому числі:

  - забезпечує системний підхід, який містить в собі всі характеристики безпечності харчових продуктів від сировини до кінцевого продукту;

  дозволяє підприємствам перейти від випробувань кінцевого продукту до використання запобіжних дій забезпечення безпечності під час виробництва та реалізації;

  - надає споживачам документально підтверджену впевненість в безпечності харчових продуктів;

  - забезпечує зменшення витрат, які пов’язані з відкликанням небезпечної продукції, штрафними санкціями, судовими позовами;

  - може бути інтегрованою в загальну систему управління якістю;

  - дає переваги для виходи продукції на міжнародний ринок.

  До кожної відповіді можна додати:

  Кабінет міністрів України Постановою від 21 липня 2006 р. N 1001 Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року визначив:

  основним пріоритетом у розвитку промисловості є підвищення конкурентоспроможності продукції, посилення інноваційної спрямованості шляхом впровадження систем управління якістю. Системи управління якістю (стандарт ISO серії 9000) та системи екологічного управління (стандарт ISO серії 14000) є найкращим загальновизнаним у світі запобіжним механізмом, який забезпечує якість продукції на всіх етапах її виробничого (життєвого) циклу і сприяє підвищенню результативності роботи підприємств.

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Яхненко І. В.
 1. До якої організації слід звернутися для виконання робіт з сертифікації тієї чи іншої продукції (послуг)?
 1. Інформація щодо організацій, які проводять роботи з сертифікації продукції та послуг, надається Реєстром УкрСЕПРО за телефоном+38 (044) 537–3576

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С.А.
 1. Яким чином можна перевірити чинність сертифікатів відповідності та свідоцтв про визнання та інших документів?
 1. Чинність сертифікатів відповідності та свідоцтв про визнання, інших документів можна перевірити в Реєстрі Системи УкрСЕПРО за телефоном +38 (044) 537–3576

16:11 (19.03.2009)Відповідає — Гавриленко С.А
Новини
Національний фонд нормативних документів
Перелік чинних сертифікатів
Нотифікація
Наші видання
ДП «УкрНДНЦ» пропонує
Інформаційний дайджест з питань ССЯ
Запитуєте-відповідаємо
Наші партнери
Державні закупівлі
Магазин стандартів
Каталог нормативних документів
Останні надходження
Магазин нормативних документів
До уваги замовників
Ознаки офіційної копії
Бланк замовлення
Типовий договір купівлі-продажу електронних копій нормативних документів у сфері стандартизації
Національний банк термінів

Абетковий покажчик:
А Б В Г Ґ Д
Е Є Ж З И І
Ї Й К Л М Н
О П Р С Т У
Ф Х Ц Ч Ш Щ
Ю Я


Яндекс.Метрика
ДП «УкрНДНЦ» © 2020
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2тел.: +38 (044) 452-3396; факс: +38 (044) 452-6907